Fiyata Göre
Sırala
Tarihe Göre
Sırala
Umre Turları
Hac Turları
Butik Umre
Kültür Turları
Ramazan Programları

2020 Hac Fiyatları ve Turları

Siz değerli hacı adaylarımıza En Uygun ve Kaliteli Hac Fiyatları sunmaktan gurur duyarız. Sizlere ayrıca 6 taksit imkanı sunuyoruz.

Siz değerli hacı adaylarımıza En Uygun ve Kaliteli Hac Fiyatları  sunmaktan gurur duyarız. Mekke ve Medine bölgesinde bütçenize göre yakın oteller sağlıyoruz ve bütün programlarımızda Türk Yemekleri ile damak tadınızı ibadet mutluluğu ile birlikte artırıyoruz.  Sizlere ayrıca 6 taksit imkanı sunuyoruz. 

HAC KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığından, ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatlarını 11 Kasım-13 Aralık'ta yapabileceği bildirildi. Buna göre, hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adaylarının, ön kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, 11 Kasım 2019'da başlayacak.

HAC ÖN KAYITLARI NASIL YAPILIR?

2020'de ilk defa hacca gitmek üzere müracaat etmek isteyen vatandaşlara ön kayıt imkanı tanınacak. Ön kayıtlar, 11 Kasım-13 Aralık tarihleri arasında www.hac.gov.tr adresinde yayınlanacak ön kayıt linkinden e-Devlet kimlik doğrulama sistemi yoluyla alınacak.

HAC KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Ön kayıtların ardından, 2020 yılı hac kurası, 9 Ocak 2020'de çekilecek

HAC KİMLERE FARZDIR?

Hem mal, hem de beden ile yapılan bir ibadet olan hac, şu şartları taşıyanlara farzdır;

Müslüman olmak.

Akıllı olmak.

Ergenlik çağına gelmiş bulunmak.

Hür olmak.

Haccın farz olduğunu bilmek. (Bu, Müslüman olmayan ülkelerde Müslümanlığı kabul edenler içindir. İslam ülkelerinde yaşayan Müslümanlar için böyle bir şart aranmaz.)

Asli ihtiyaçlardan başka, hacca gidip dönünceye kadar kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu âile fertlerinin geçimlerini sağlayacak servete sahip olmak.

Hac yolculuğu için gereken vasıta ve yol masraflarını karşılayacak parası olmak.

Haccı yapabilecek zamana yetişmiş olmak.


Hac, ALLAH'a itaat ve itaat etmeyi ve Birliğin'in ifadesini içeren diğer başka ibadet eylemlerini içeren bir ibadet eylemidir. “… Ve Hac'a (Kabe) insanoğlunun Allah'a borçlu olduğu bir görevi, kabiliyetine sahip olanlar…” Allah'ın Elçisi (SAW) “İmkan nedir” diye sordu ve “Gücü ve Hacc'a gidecek maddi imkanı olmak” .


Yani Hac ortalama bir Hac paketi için yeterli paraya sahip olan herkes için zorunludur. Eğer Allah'ın dediği imkanlara rağmen reddedilirse: “… ve her kim inkar ederse, Allah hiçbir Alamin'e (insanlık, cinler ve var olan her şeye) ihtiyaç duymaz…”


Haccımı gelecek için erteleyebilir miyim? Bir Müslüman 'kabiliyetine' sahip olduğunda, Resulullahın'ın dediği gibi Hac'ı ertelememelidir: “Hac için niyet eden, hastalanabileceği ya da düştüğü ya da bir ihtiyaca maruz kaldığı için acele etmelidir (Hac'dan kaçmamalıdır).


Hac için kime eşlik etmeliyim? Sevgili Peygamberimiz, Hac'ın “Gücü ve Hacc'a gidecek maddi imkan”  tanımlasına rağmen, birçok insan bu hükmü yiyecek, içecek ve para olduğunu düşünmektedir.


Hac hükümleri şunları içerir:

- Saf ve Helal para harcamak

- Güzel işler yapmak

- Doğru ve bilgili insanlar eşliğinde gitmek

- Alçakgönüllü olan ve haccınızı Allah'ın Resulü'nün sünnetine uygun olarak gerçekleştirmenize yardımcı olacak insanlar .


Bu önemlidir, çünkü insanlar genellikle Hac için katıldıkları grupları yiyecek ve konaklama seçeneklerine göre seçerler. Daha sonra Hac'ın düzgün bir şekilde nasıl yapılacağı konusunda yeterli rehberlik ve öğretim / talimat aldıklarında Hacc'dan daha çok sevap kazancı elde ederler. ”


Haccım kabul olacak mı?

Hacc'ın kabul edilmesi için şartlar şunlardır:

- Saf ve Helalinden kazanarak gittiği hac olması

bunu gerçekleştirdikten sonra da sadece Allah rızasıyla gitmek

- Peygamber'in Sünnetine uygun olarak yerine getirmek

- Hac sırasında cinsel ilişkide bulunmamak 


Allah'ın ve elçisinin emirlerine itaat etmek


Etiketler: Hac Paketleri, Hac Deluxe & Premium Hac


Hac Paketleri 2020


Premium Hac Paketi 2020 ve Deluxe Hac Paketi 2020 Mevcut - Rezervasyon Yap


Uzman Turizm, 2020 ve ötesinde en iyi Hac paketleri 2020 ve Umre paketlerini sağlamaya adanmıştır. Hac turlarınızı ve Umre turlarınızı mümkün olan en iyi şekilde unutulmaz kılmak için tüm ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi karşılamayı ve tüm planlama işlerini sizin için gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.


Uzman Turizm, müşteri hizmetleri için olağanüstü bir çaba ile sahip tüm müşterilerimize kişisel ve değerli bir değerlendirme sunmaya adamış bir tam hizmet seyahat şirketi acentasıdır. Motive, son derece deneyimli ve kalifiye personelimiz, güvenilir ve verimli bir hizmet sunmayı ve planlamanıza yardımcı olduğumuz her seyahatin başarıyla tamamlanmasını taahhüt eder.


IATA üyesiyiz ve İstanbul / Ankara çıkışlı önde gelen Hac Fiyatları ve Umre Fiyatları sunmaktan gurur duyuyoruz. Alandaki yüksek deneyimimiz, en iyi özel Umre paketlerini, Hac paketlerini ve İslamik Otel Turları sunabileceğimiz anlamına gelir  . Hac paketlerimiz ve turlarımız için bir dizi farklı lokasyondan farklı tarihlerde çeşitli kalkış seçenekleri sunmaktan mutluluk duyuyoruz.


Yolculuğunuzun sorunsuz ve son derece akılda kalıcı olmasını istediğinizi biliyoruz, bu nedenle tüm Hac ve Umre fiyatlarımızı ve turumuzu uçuş seçeneklerinden en yüksek standart konaklamaya kadar tüm kişisel ihtiyaçlarınızı dikkate alacak şekilde uyarlıyoruz. Kişiselleştirilmiş hizmetimiz, Hac ve Umre turlarımızdan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz ve sizin için en iyi paketi sunabileceğimiz anlamına gelir. Size mümkün olan en iyi fırsatı ve sunabileceğimiz en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.


2019'daki 2020 ve Umre paketleri için Hac paketleri için  , daha fazla bilgi için web sitesine göz atın ve herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçin . 


Hac nedir?

Hac, Mekke'ye, Müslümanların yaşamları boyunca en az bir kez yapmaları beklenen ibadettir. Hac kelimesi Arapça bir kelimedir ve 'yolculuğa çıkmak' anlamına gelir.
Hac İslam'ın beşinci şartıdır- diğerleri şehadettir (iman beyanı); namaz (günlük namaz); zekat (sadaka vermek); oruç(Ramazan ayında oruç tutmak).

Hac'a kim gitmeli?

Müslüman yetişkinlerin haclarında en az bir kez hacca gitmeleri zorunludur. Sağlam bir zihin olmalı ve yolculuğu üstlenecek fiziksel ve finansal olarak yetenekli olmalıdırlar. Hacı tamamlayanlar, isimlerine hacı adını ekleyebilirler.

Hac ne zaman olur?

Hac, İslami takvimin son ayı olan Zilhicce ayında gerçekleşmelidir. Hac günleri, 8 ila 12 arası, Mina'da yapılır.
İslami takvim ay yılına dayandığından, tarih her yıl Miladi takviminde değişir ve bir önceki yıla göre 10 ila 11 gün öncesidir. 2020'e Hac'ın 1 Ağustos'ta ya da civarında olması bekleniyor.

Hac'a kaç kişi gidiyor?

Her yıl dünyanın dört bir yanından 2-3 milyon kişi Hac için Mekke'de bir araya geliyor. Dünya üzerindeki insanların en büyük tek buluşmasıdır.

Hac nasıl başladı?

Bugün Hac'da yapılan menasik(ibadet yöntemleri), Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem'in) tarafından kurulmuştur, ancak Kuran'a dayanarak Hz. İbrahim (aleyhisselam) 'a atıfta bulunulabilir.
Kuran-ı kerimde, Allah tarafından İbrahim (aleyhisselam)  'ın karısı Hacer ve oğlu İsmail'i eski Mekke çölünde yalnız bırakmaları için emredilir. Su arayışında, Hacer umutsuzca Safa ve Merve tepesi arasında yedi kez koştu ama hiçbirinde bulamadı. Umutsuzluk içinde İsmail'e döndüğünde ve topuklarını toprağa vurduğu yerden suyun tırmandığını gördü.

Bu, Mekke'deki Mescid-i Haram'daki Zemzem Kuyusudur. Hacılar, suyu içmek için Hac veya Umre  gerçekleştirirken kuyuyu ziyaret ederler.

Hac yapılış şekli nasıldır?

Hac hacının ana kuralları:

İhram : Mekke'ye geldiklerinde hacılar Hac hac için ihram durumuna (saflık ve temizliği ifade eden elbise içine) girerler. Erkekler vücutlarına sarılmış iki beyaz, dikişsiz çarşaf ve sandaletten oluşan ihram giysilerini giymelidir. Saflığın yanı sıra, bu kıyafet eşitliği ve birliği sembolize eder, çünkü sınıf, servet, statü veya kültürün görünür hatırlatıcıları yoktur. Kadınlar için gereksinimler daha azdır ve genellikle sadece yüzleri ve elleri açıkta olan elbiseler giyinirler.
İhram halindeyken, hacılar - diğer şeylerin yanı sıra - tırnaklarını veya saçlarını kesmemeli, cinsel temasa girmemeli, tartışmamalı veya dövüşmemelidir.


Tavaf : Her kişi Mescid-i Haram'da Kabe (küp şeklindeki bina ve her yerde Müslümanlar için dua yönü) etrafında saat yönünün tersine yedi kez döner. Kabe, İbrahim (aleyhisselam) tarafından yaptırılmıştır ve İslam'ın en kutsal yeridir.
Al-Safa ve Al-Marwah (Safa ve Merve) : Hacılar su arayışında olduğu gibi Hacılar Safa ve Merve tepeleri arasında yedi kez hafif tempolu koşarlar.
Arafat Dağı : Hacılar, Hz. Muhammed'in (sallallahu alaihi sellem'in) son vaazını verdiği Arafat Dağına gider.

 

Şeytanı Saklamak: Arafat'tan sonra, Jamarat olarak bilinen üç duvarda çakıl atmak için sembolik bir taşlama ibadeti gerçekleştirmek için Müzdelife ve ardından Mina'ya giderler. Bu, şeytanın İbrahim'i (aleyhisselam) Allah yolundan nasıl aldatmaya çalıştığını, ancak İbrahim'in (aleyhisselam)  üç kez ona taş atışını sembolize eder.

Kurban Bayramı : Zilhicce ayının onuncu günü, üç günlük Eid ul Adha (Kurban Bayramı) başlangıcını işaret eder. Hacılar hayvan kurban etme ibadetlerini yerine getirir ve Haclarını tamamlamak için diğer ibadetlerine devam ederler. 
Kurban: Kurban, ya da Arapça olarak bildiği Udiyah, İbrahim'in (aleyhisselam)) oğlu İsmail'in (aleyhisselam) yerine Allah tarafından gönderilip kesilen koçu temsil eder.

Hac ve Umre arasındaki fark nedir?

Hacılar törenleri yılın herhangi bir zamanında gerçekleştirmek için Mekke'ye gidebilirler. Bu Umre olarak bilinir ve ibadet zamanı Hac'ın aksine zorunlu değildir.